Wist jij dat er binnen onze hogeschool tal van acties, initiatieven en projecten zijn waarbij studenten elkaar ondersteunen en samenwerken, zowel op vlak van leren als leven, en daarbij gebruik maken van eigen ervaringen, inzichten en kennis?
Op 25/02/2021 organiseerden we een heuse inspiratienamiddag om te weten te komen wat al die projecten precies inhouden, hoe lang ze al bestaan, voor wie ze bedoeld zijn, wie er achter het idee zit, … Het was meer dan geslaagd: bijna 60 collega's en studenten schreven zich in voor het event, als spreker of als luisteraar!
Benieuwd naar de projecten die daar werden voorgesteld? Zowel de getoonde PowerPoint als de opname kan je makkelijk herbekijken of herbeluisteren.
Onderaan kan je per project een beknopte informatiefiche terugvinden.
Wil jij jouw project hier een plek geven? Heb je zelf een idee hoe we peer support nóg meer op de kaart kunnen zetten? Super! Stuur een mail naar eva.hendrickx@ucll.be en we gaan ermee aan de slag.
- Ontmoetingsavond voor studenten met ASS
- IVAN: de zoektocht naar Vlaamse vrienden
- Studentenkring Spectrum Leuven
- Buddyproject Verpleegkunde Campus Liza
- Peer tutoring Ortho Campus OLB
- Studentenkring Diana Eerstejaarswerking
- Discord UCLL blokt
- Discord Gezondheid Campus Gasthuisberg
- Leergemeenschappen Management
- Buddycontact Welzijn Campus SSH
- Workshop eerste hulp bij psychische klachten van medestudenten
- Student tutoring BASO campus Hertogstraat
- Werven in het kader van Peer Assisted Learning
Weet dat vrijwel alle studentenkringen een eigen discordserver beheren waar studenten samen kunnen blokken, samen zijn, ontspannen en nog veel meer (o.a. Diana en Docentica in Leuven en Agogica, Didasco, MAG, Kerberus, Netsiliana, Ingeniosa en VITA in Limburg). Voor meer informatie, aarzel niet om hen te contacteren!